Ile wynosi składka na samochód dostawczy? W dzisiejszych czasach takie samochody są wykorzystywane nawet do celów prywatnych. Zanim ktokolwiek zakupi taki pojazd musi zdawać sobie sprawę z tego, że wysokość składki OC jest w tym przypadku wysoka.

Wysokość składki OC

Samochody dostawcze wykorzystywane są do różnych celów – nie tylko tych prywatnych. Na wysokość składki OC ma wpływ chociażby pojemność silnika. Im jest ona większa, tym gorzej dla właściciela samochodu. Porównać to można do samochodu osobowego. Pojemność osobówki jest znacznie niższa, więc i polisa OC pod tym względem jest niższa. Do tego bierze się również pod uwagę przebieg samochodu dostawczego. Badania pokazują, że co roku takimi pojazdami pokonujemy wiele kilometrów. Nic więc dziwnego, że i taki czynnik może wpływać na podwyższenie stawki za ubezpieczenie OC.

OC dla większych aut

Nikt raczej nie powinien mieć problemu z tym, aby zakupić ubezpieczenie na samochód dostawczy online. Oferta w obecnych czasach jest naprawdę szeroka – o czym można przekonać się np. w kalkulatorze ubezpieczeniowym (dostępnym na wyciągnięcie ręki w internecie). Gorzej sprawa ma się w przypadku większych samochodów, jak ciężarówki, czy busy, autokary. Jeżeli chodzi o samochody takich gabarytów, to po ubezpieczenie należy udać się osobiście. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych skupia się na sprzedaży internetowej polis tylko dla samochodów osobowych i dostawczych – takich, których waga mieści się do 3,5 ton. 

 

Zobacz także inne wpisy:

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco