Samochody elektryczne to w Polsce nowość. Nie ma jeszcze wielu osób, które jeżdżą takimi pojazdami, ale jest duża szansa, że już za kilka lat takie coś się zmieni. Ile kosztuje podstawowe ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Dobre dla środowiska

Z roku na rok coraz więcej mówi się o ochronie środowiska. Spaliny z klasycznych aut zatruwają nasze środowisko. Aby zachęcić ludzi do korzystniejszych rozwiązań powstał nawet specjalny program, który ma ułatwić zakup samochodów elektrycznych. „Zielony samochód” miał zachęcić Polaków do tego, aby zaczęli inwestować w takie pojazdy, które są faktycznie dobre dla naszego środowiska. Czy ludzie z niego skorzystali? W pewnej części tak. Znalazły się odważne osoby, które chcą wspólnie dbać o dobro środowiska. Po złożeniu wniosku, dofinansowanie zostało im przyznane. Skoro pieniądze się znalazły, to i samochód można było kupić. Skoro mamy pojazd, to teraz trzeba go ubezpieczyć.

Ubezpieczenie dla “elektryka”

Czy ubezpieczenie samochodu elektrycznego różni się od pojazdów tradycyjnych? Tak. Trzeba być świadomym tego, że nawet doświadczeni kierowcy, którzy mogą pochwalić się wieloletnią, bezszkodową jazdą mogą za ubezpieczenie takiego pojazdu zapłacić od dwóch tysięcy do nawet prawie dziewięciu tysięcy złotych. Tak, kwoty są ogromne, ale jest to po części spowodowane tym, że są to pojazdy nowe,. Wpływ ma na to również fakt, że takie auta nie do końca cieszą się dużą popularnością, dlatego ich ubezpieczenie jest takie drogie. Na cenę OC dla “elektryka” ma także wpływ wiele innych czynników. 

Inne wpisy:

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

SUV do 50 tys.